Oznámení, zprávy, rozhlas

20. předsilvestrovský výšlap na Mařenku 2018

Každoroční výstup obcí mikroregionu Podhůří Mařenka, proběhne 29. 12. 2018. Sraz účastníků u rozhledny ve 12 hodin. Po návratu z náročné trasy bude následovat občerstvení (guláš, pivo...) v KD.

více info
Vánoční zpívání u stromečku

Obec Štěměchy

Vás srdečně zve na tradiční


VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

 

v sobotu dne 22. prosince od 16:30 hodin na návsi.

Přijďte si opět po roce poslechnout a třeba i zazpívat známé vánoční koledy a písně a užít si vánoční náladu. Teplý vánoční svařák s čajem zajištěn.

 

 

 

 

více info
Zahájení adventu ve Štěměchách

ZAHÁJENÍ ADVENTU VE ŠTĚMĚCHÁCH

2.12.2018 (1.adventní neděle)

16:30 se sejdeme na návsi u stromečku, který společně ozdobíme a rozsvítíme.

Dále bude připraveno v kulturním domě  VÁNOČNÍ  TVOŘENÍ, kde si budete moci  vyrobit  adventní  věnec  nebo svícen z materiálu zakoupeného na místě, nebo z vlastního, který si přinesete (korpus na věnec, svíčky…).

 Připraveno bude  také  malé  OBČERSTVENÍ

a  POHODOVÁ  VÁNOČNÍ  ATMOSFÉRA.

více info
Poslední leč

MS ŠTĚMĚCHY Vás zve na 14. HUBERTSKOU LEČ

sobota 1.12.2018

 

 

 

 

více info
Prodej dřeva

Prodej dřeva

Obec Štěměchy nabízí občanům prodej dřeva:

- cena 500,-/m3 + doprava

- samovýroba 200,-/m3

- úklid klestí zdarma

 

V případě zájmu se dostavte do kanceláře OÚ, nebo volejte na tel. číslo 606764312 starostka, 775748282 místostarosta

více info
Setkání seniorů 2018

Dne 24.11.2018 ve 14.00 hod. se v kulturním domě v Předíně uskuteční tradiční společné setkání seniorů obcí Předína a Štěměch.

Všichni senioři jsou srdečně zváni.

více info
Pocitová mapa - územní studie krajiny

Žádáme občany o spolupráci v rámci zpracování návrhu Územní studie krajiny, která je pořizována pro celé  území ORP Třebíč. Při řešení návrhové části projektu je pro zpracovatele velmi žádoucí získat cenné názory uživatelů krajiny a kdo zná krajinu ve své obci lépe než její občané? Jako vhodný prostředek pro sběr informací byla vytvořena pocitová mapa, dostupná na odkazu: www.pocitovemapy.cz/orp-trebic-2018/, do které může každý zanést své názory k řešeným otázkám. Rádi bychom Vás požádali o vyplnění pocitové mapy. Sběr dat časově omezen pouze cca do 15.11.2018.

více info

Oznamujeme občanům, že každé úterý ve 13:30 bude na obvyklé místo u kapličky zajíždět pojízdná prodejna masa a uzenin z Bobrové. Nabízí čerstvě nabouraná masa vakuově balená a pouze výrobky vlastní výroby jen z českých chovů, dále jsou v nabídce kotlety, krkovice, plece, kýty, bůčky, mleté maso hovězí i vepřové, hovězí gulášové kostky, kosti na polévku a další. Prodejna se zdrží v obci cirka 10 minut pak bude pokračovat dále do okolních obcí.

více info

Kompostárna Petrůvky nabízí certifikované hnojivo Eskompost s využitím na veřejné plochy, pole a zahrádky. Kompost je vyroben z biologického odpadu separovaného v hnědých nádobách a velkoobjemových kontejnerech na Třebíčsku. Kompost lze odebrat ve všední dny od 7.00 do 15.30 hod v Odpadovém centru Petrůvky za cenu 60 Kč/100 kg včetně DPH. Práce manipulátoru při naložení např. přívěsného vozíku za automobilem je již v ceně.

Pro případné dotazy se lze obrátit na níže uvedené kontakty.  

Kamil Černý

vedoucí Odpadového centra Petrůvky

Hrotovická 232

674 01 Třebíč

 tel.: +420 724 936 887

e-mail: k.cerny@esko-t.cz

web:    www.esko-t.cz

více info